Awaria auta na urlopie !

Awaria na urlopie? Jak sobie dalej radzić, co nas czeka?

Zanim wyruszymy na urlop bezwzględnie zadbajmy o przegląd techniczny naszego auta. Nawet mała usterka na ulicy za granicą może nas drogo kosztować. Dodatkowo problemów mogą nam dostarczyć bariera językowa, warunki klimatyczne, mentalność i zwyczaje tamtejszych mechaników i przede wszystkim wydłużony czas oczekiwania na pomoc. Pomoc mechanika może nas wynieść nawet 3 razy drożej niż w Polsce. Miejscowi wiedzą, że nie znamy realiów dotyczących cen w danym kraju stąd częste próby zawyżania wykonania usługi. Ale i tak nie mamy wyboru, musimy zgodzić się wtedy na ich warunki.

Dlatego warto zadbać o wykupienie assistance – drogowe zawiera bezpłatną pomoc w organizacji holowaniu, naprawy. Jednak nie pokrywa kosztów naprawy w warsztacie. To od właściciela auta zależy w którym warsztacie zostawimy auto. Pamiętajmy za granica o pełnym baku. W niektórych państwach UE stacje nie są czynne jak w Polsce 24h/ dobę. Starajmy się też korzystać z dużych i znanych koncernów a omijajmy małe, nieznane firmy. Jadąc do upalnych krajów miejmy ze sobą spory zapas wody. W momencie awarii auta, w którym przebywają dzieci czy osoby starsze będą narażone na poważne odwodnienie. Jak zatem jechać bez nerwów ? Jadąc za granicę samochodem zadbajmy o wykupienie pakietu assistance. Możemy tu liczyć na bezpłatna pomoc w razie awarii lub wypadku.

A czym się kierować w wyborze pakietu? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na naprawę na drodze lub holowanie, samochód zastępczy albo nocleg na czas naprawy. Jeżeli zdecydujemy się na auto zastępcze, pamiętajmy aby mieć przy sobie kartę kredytową, której wymagają wypożyczalnie jako zabezpieczenie w formie kaucji. Lepszym zatem rozwiązaniem w nieprzyjemnej sytuacji jest gwarantowany powrót do domu samolotem, pod warunkiem, że awaria jest na tyle poważna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: