Upalnie w aucie…

Znacie to uczucie? Gorąco, upalnie w aucie. A tu korek…Podpowiemy jakie przydatne akcesoria mogą ułatwić Wam przebywanie w aucie podczas fali upału.

Klimatyzacja

Przebywając krótki odcinek drogi temperatura wewnątrz auta nie powinna być niższa o więcej niż kilka stopni od temperatury, która jest na zewnątrz. Po opuszczeniu auta z taka temperaturą możemy dostać szoku termicznego i ryzykujemy przeziębieniem. Ustawiając nawiew nie kierujmy go bezpośrednio na twarz kierowcy ani pasażerów. Pamiętajmy także o odgrzybianiu klimatyzacji – to spore zagrożenie dla alergików, astmatyków. Są dostępne specjalne środki dzięki którym można samemu odgrzybić klimę w aucie.

Brak klimatyzacji

Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami klimatyzacji w aucie, zaplanujmy nasze podróże w późniejszych porach dnia, kiedy temperatura na zewnątrz nie jest już tak wysoka jak w czasie dnia. Tylne szyby warto okleić folią, która spowalnia nagrzewania wnętrza auta. W aucie, które nie ma oklejonych szyb, komfort jazdy poprawią rolety samochodowe lub specjalne siatki mocowane na przyssawki.

Parkując auto pamiętajmy, aby w miarę możliwości stawiać je w cieniu, pod dachem, drzewem. Natomiast przed ruszeniem lepiej przewietrzyć wnętrze. W czasie jazdy ubierzmy się w lekkie ubranie, przewiewne.

Osłona na przednią szybę

Ochronić wnętrze przed nagrzaniem ułatwi na nałożenie osłony gdy auto jest zaparkowane. Przed ruszeniem trzeba je zdjąć, dlatego takie zakładanie i ściąganie może być kłopotliwe dla niektórych kierowców.

Rolety i ekrany na szybę

Rolety na tylną szybę w niewielkim stopniu obniżają tempo nagrzewania się auta. Jest jednak różnica, kiedy słońce świeci wprost na głowy pasażerów, czy też promienie są zatrzymywane przez materiał. Sprawdza się to bardzo w sytuacji, gdy naszymi pasażerami są dzieci.

Wiatraczek

Używając gniazdka do zapalniczki możemy zamontować mały wiatraczek. Będzie on głośniejszy niż dmuchawa auta, jest dodatkowym źródłem powiewu powietrza.

Folia na szyby

Folia naklejona na szybę spowalnia nagrzewanie się wnętrza auta. Chroni bezpośrednio pasażerów przed promieniami słonecznymi co na pewno ułatwia spędzanie czasu w upalnym aucie. Mając folię nie musimy już używać rolet ani ekranów przeciwsłonecznych o których pisaliśmy powyżej. Pamiętajmy, że folia dozwolona jest tylko dla bocznych i tylnej szyby.

Lodówki na 12 V

Chłodne napoje pod ręka? Przenośne chłodziarki zasilane z gniazdka 12 V. Utrzymują we wnętrzu temperaturę o 10-18°C niższą od temperatury otoczenia.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: